این شایعات از جایی شروع شد که یک کاربر در انتهای سال 2014 در شبکه ی توییتر نوشت :

"اگر در بشنوم که بازسازی Call of Duty 4 برای PS4 در کار است ، شلوارم را از هیجان خراب می کنم."
حالا بعد از 2 سال شرکت اکتیویژن قرار است این کار را عملی کند.

بگذارید با سیاست جدید اکتیویژن شروع کنیم. حتما میپرسید دقیقا کدام سیاست غیرقابل قبول؟ چون اکتیویژن با سیاست های بدش معروف است. در این مورد خاص اما منظورم تصمیمی است که اکتیویژن در رابطه با ریمستر (ندای وظیفه۴: جنگاوری مدرن) (CoD: Modern Warfare 4) گرفته است.
وقتی خبر عرضه ی این ریمستر موردانتظار اعلام شد، طرفداران از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدند. تا اینکه خیلی زود خبر رسید، این ریمستر به صورت جداگانه به فروش نمی رود، بلکه برای تجربه ی آن باید «جنگاوری بیکران» را بخرید. یعنی شما بدون خریدن «جنگاوری بیکران» نمی توانید ریسمتر انقلابی ترین و محبوب ترین بازی مجموعه ندای وظیفه را تجربه کنید و این یعنی مردم نه تنها خوشحال نشدند و از آتش تنفرشان کاسته نشد، بلکه کاسه ی صبرشان لبریز شد و به این ترتیب با دیسلایک هایشان از خجالت ویدیوی رونمایی بازی در یوتیوب در آمدند.

برای چه؟

در حال حاضر طرفداران مجموعه به دو گروه تقسیم شده اند. کسانی که با (ندای وظیفه های تکنولوژیک) مشکلی ندارندو (جنگاوری بیکران) را بدون شکایت می خرند. مشکل سران کمپانی این بوده که چگونه بقیه را به خرید بازی ای که دوست ندارند، مجبور کنند؟ جواب این است که آن را در کنار ریمستر بازی محبوبشان عرضه می کنیم!این سیاست مزخرف اکتیویژن برای ادامه ی سری محبوب ندای وظیفه است.
مسئله این است که به نظر میرسد سال به سال کمپانی ها چشمشان را روی محصولاتی که مردم «واقعا» میخواهند می بندند و آثاری که راحت تر به فروش میروند را می سازند و کارشان را این*طوری توجیح میکنند که اینها میفروشند، به این دلیل که این همان محصولی است که مردم می خواهند. اما حقیقت این است که اکتیویژن دیگر بازی ای برای عرضه به (ندای وظیفه)بازهای قدیمی ندارد، اما کماکان از این برند برای تبلیغات بازی های جدیدشان استفاده میکند. چون بالاخره چه کسی چنین برند بزرگی را کنار میگذارد؟
حتی شرکت کپکام که همه فکر میکردند رزیدنت اویل 7 آخرین نسخه از این سری باشد کپکام این کار را نکرد و به طور کلی به جای برطرف کردن ابهامات و تمام کردن داستان بازی باز هم شخصیت های جدید به بازی اضافه کرده. البته اینطور که در دمو و تریلر نشان داده شده!

وقتی «ندای وظیفه» از جنگ جهانی دوم به جنگهای مدرن کوچ کرد، با تحول خیلی خیلی عظیمی روبه رو شدیم، اما سه گانه ی «جنگاوری مدرن» به این دلیل به موفقیت رسید که آن بازیها در عین نگه داشتنِ هویت «ندای وظیفه»، عناصر شگفت انگیز و تازه ای را به قدیمی ها اضافه کردند و برنامه ریزی و استراتژی در همه جای آن بازیها موج می زد.موردی که طرفداران را عصبانی میکند، این است که مجموعه محبوبشان به شلختگی کشیده شده. اما نه تنها اکتیویژن تلاشی برای درست کردن اوضاع و گوش دادن به درخواست آنها نمی کند، بلکه (ندای وظیفه ۴) که متعلق به دوران نظم و ترتیب مجموعه است را در کنار (جنگاوری بیکران) عرضه می کند تا مخالفان را هم مجبور به سهیم شدن در این شلختگی کند.


در پایان چند عکس از نسخه ی ریسمتر بازی محبوب ندای وظیفه:4 برایتان گذاشته ام:
کد:
http://uupload.ir/files/4snl_codmw_remastered_crew_expendable_1_wm_1200x675_by_adakenndy-da71oeq.jpg
کد:
http://uupload.ir/files/r3k3_modern-warfare-comparison-screenshot-5.jpg
کد:
http://uupload.ir/files/yae8_10696_62eec797-0609-42a3-9432-179b9749cd50.jpg
کد:
http://uupload.ir/files/74vs_10696_66ae84b2-6b2a-47ef-a51a-e2f561ad635c.jpg
کد:
http://uupload.ir/files/pwlg_10696_5655cba8-1e4d-491b-9ea3-d70768d39f72.jpg